Sağlıklı Kahvaltı İçin 20 Öneri

15- Tahıl gevreğine yarım fincan yaban mersini ekleyin. Çalışmalar, yaban mersininin beynin yaşlanmasını yavaşlatan ve hafızayı koruyan değerli antioksidanlarla dolu olduğunu gösteriyor.

16- Her sabah 3 fincan şeker katılmamış portakal suyu içmelisiniz. C vitamini sadece bağışıklığınızı güçlendirmez, ayrıca kolesterol seviyenizi de düzenler. Eğer 3 fincan sizin için çoksa, bir kase portakal da yiyebilirsiniz.

17- Haftada 3 kez bir kase dilimlenmiş çilek tüketin (Ya da C vitamini bol bir mevsim mevyeleri). C vitaminiyle dolu olan çileklerin sağlığınıza sayısız yararı var. Bunlardan biri gözlerinizi korumasıdır. 247 kadın üzerinde yapılan araştırma, C vitamini takviyesi alanların katarakta yakalanma ihtimallerinin yüzde 75 azaldığını göstermiş. C vitaminini yediğiniz gıdalarla almak daha iyidir. Ayrıca çilekler antioksidan bakımından zengin, düşük kalorilidir ve düşük glisemik indeks değerine sahiptir.

18- Kahvaltınızda sabahları kivi bulundurmayı unutmayın. Kivinin erken ölüm riskini yüzde 30 oranında azalttığı belirtiliyor.

19- Her sabah kahvaltıda en az 5 gram lif tüketmeye çalışın. 5 gram lifi, büyük bir elma, yarım kase bol lifli tahıl gevreği veya yarım kase böğürtlen ya da iki dilim koyu renkli tam tahıllı ekmek ile karşılayabilirsiniz.

20- Bir kase yoğurtla 30 gram bitter çikolatayı karıştırın. Antioksidanlarla dolu çikolata, kötü kolesterolü azaltırken ve damarlarınızı esnekleştirirken, kalsiyum zengini yoğurt, kilo verme çabalarınıza yardımcı olacaktır.

Hızlı Ara

Hangi tür mekanlar ilginizi çekiyor? Gitmek istediğin mekanlara kısa yoldan eriş, dene ve yorumlarını yaz.