Eski Kafa Lounge At Pazarı, Fatih | İstanbul

Kahvaltı Mekanı, Cafe

✍️ Eski Kafa, Osmanlı döneminde ahırların bulunduğu ve o dönemden beri At Pazarı adıyla anılan, 2010 yılında İstanbul Kültür Başkenti projesi kapsamında yenilenerek restoran ve cafelerin bulunduğu çok güzel bir kapalı meydana dönüştürülen tarihi meydanda yer alıyor.
Meydanın ortasında ismini simgeleyen bir at heykeli de bulunmakta. ☺️ Tamamen kafelerden oluşan bu meydanda yaklaşık 10 tane benzer konseptte mekanlar var. 🏡 Adete mini bir kafeler çarşısı oluşturulmuş.
✍️ Mekana ulaşım oldukça basit. Surların hemen dibinde eski kadınlar pazarının üst tarafında yer alıyor. Araçlar gidecekler yan sokaklardan birine park edebilir. Toplu taşıma ile gelecekler ise un kapanı iett durağında indikten sonra bir kaç sokak yukarı yürüyerek ulaşabilir. 🚗
✍️ Eski Kafa’nın 2 kişilik serpme kahvaltısının menü içeriğinde nutella, ev yapımı portakal reçeli, İncir reçeli, kaymak, bal, tereyağı, siyah zeytin, Hatay kırma zeytin,  acuka, Erzincan lor peyniri, Kars eski kaşarı, Ezine beyaz peyniri, Macar salam, sahanda sucuk, menemen,  patates kızartması, sosis ızgara, domates, salatalık, Akdeniz yeşilliği, pişi, ekmek sepeti ve kahvaltı süresince sınırsız çay bulunuyor. 🌱
Tek Kişilik kahvaltı tabağında ise nutella, reçel, bal, beyaz peynir, kaşar peynir, siyah zeytin, Yeşil zeytin, acuka, patates kızartması, Macar salam, domates, salatalık, pişi, Kahvaltı süresince sınırsız çay yer alıyor.

Bir Yorum Yazın