Limonatta Bitez, Bodrum | Muğla

Kahvaltı Mekanı

✍ Son zamanlarda Muğla’da bahçe kahvaltıları oldukça popüler hale geldi. Hemen hemen her ilçesinde el emeği kahvaltılıklarla bezenmiş kahvaltı mekanlarını görmeniz mümkün. Ancak her şeyde olduğu gibi kahvaltıda da kullanılan ürün kalitesi, çeşitlilik, tazelik, servis ve verilen emek kaliteyi belirleyen önemli unsurlardan oluyor. Biz de her gittiğimiz yerde bu gibi unsurları dikkate alarak düşüncelerimizi kaleme alıyoruz.

✍  Bu kez Bodrum’un popüler kahvaltı mekanlarından Limonatta’yı denedik. Bitez’deki Limonata, açıkçası fotoğraflarda o kadar cezbedici gözükmese de kahvaltısını inanılmaz derecede lezzetli bulduk. İyi ki gelmişiz dedik. Bitez’de navigasyon sizi ara sokaklardan tam önüne götürüyor. Kendine ait otoparkı da var.

✍  Genelde paylaşımlarımızı yoruma açık bırakırız ancak, yol kenarı mekanlara aldanmadan direkt buraya gitmenizi önerebiliriz.

✍  Kahvaltısına değinecek olursak, sıcak seçeneklerin de dahil olduğu tek bir menüsü var. Fotoğrafta görebileceğiniz her şey serpme kahvaltıya dahil. Çay ise kahvaltının içinde sınırsız şekilde servis ediliyor.
Kahvaltıda ekmek ve içecekler önemlidir. Limonatta’nın da sıcak ekmekleri ve arnavut börekleri kahvaltıya lezzet katıyor. Biz özellikle pişisini çok beğendik. Standardın dışında olduğu için sorduğumuzda mekanın sahibi Yasemin Hanım’ın arnavut olduğunu ve kendilerine özgü bir yöntem olduğu yanıtını aldık. Keza peynir lokumu ve reçeller de öyle. Hatta kahvaltı sonrasında hepsinden 1’er kavanoz almış olduk 🙂

Şimdiden afiyetler olsun…

👌 Nesi Meşhur: Yöresel Serpme Kahvaltısı, Peynir Lokumu, Arnavut Pişisi, Muz Reçeli, Mandalina Reçeli
💰 İki kişilik kahvaltı fiyatı: 120 TL (2020 Yaz ayları)

Bir Yorum Yazın