Hadika Kahvaltı Evi Şişli | İstanbul

Şişli Osmanbey Kahvaltı Mekanı

Hadika Kahvaltı Evi, Hatay Kahvaltısına son dönemde artan talepten dolayı açılan kafelerden biri. Hadika saklı bahçe demekmiş 🙂 Oysa biz instagram adresinden  “hadi kayvaltıya” gibi bir şeydir diye düşünmüştük 🙂 Sanırım çoğu kişi ayı şeyi düşünmüştük. Evet, Arapça saklı bahçe anlamına geliyor hadika 🙂 İsmini gerçekten yansıtan, dışarıdan belli olmayan ama içeri girince sizi ferahlıkla karşılayan güzel bir bahçeye sahip

Hadika’nın kahvaltısında Hatay esintilerinden Hatay Peynir kızartması, zahter, güneşte kurutulmuş çökertme, kurutulmuş domates, biberli ekmek ve ev yapımı anne patatesi gibi ürünler bulunuyor. Ayrıca karışık gözlemesi de bizce şahaneydi.

Çoğu yerde serpme kahvaltı minimum 2 kişilik olması gerekirken Hadika Kahvaltı Evi’nde 1 kişilik serpme  kahvaltı alabiliyorsunuz. Menü içerisinde sıcak alternatif olarak omlet ya da sahanda yumurta yer alıyor. Çay ise pot ile sınırsız olarak servis ediliyor.

Mekanın sahibi Sevgi Hanım aslen Hataylı. Reklam ajansı geçmişi bulunan Sevgi Hn. Hataylı olmanın avantajı ile yöresel lezzetleri sunan kahvaltı mekanını açmış. Çoğu beyaz yakalının hayali 🙂

Mekan Nişantaşı merkeze 5 dk. mesafe de Şişli Meşrutiyet Caddesinden Fulya’ya inen bir cadde üzerinde. Araçla gelecekler için yakın çevrede otoparklar var. Yaya olarak gelecekler içinse Osmanbey metrodan 100m kadar aşağı doğru yürümeleri gerekiyor.

Çift kişilik kahvaltı 156 TL. Ancak bizim tercihimiz tek kişilik kahvaltı ve yanına ekstralar söylemek oldu. fazlası ile yettiğinizi söyleyebiliriz.

Bir Yorum Yazın