Çaykur’dan Kahvaltıda Çay Olmadığında Gelen Tepkiler Üzerine Sosyal Deney (Video)

Çay denince akla gelen ilk markalardan biri olan Çaykur, Türkiye’de “Çaysız Olur mu Hiç” hiç sloganıyla sosyal bir deney yaptı.

Kadıköy Moda Van Kahvaltısı mekanında yapılan çekimlerde mekana gizli kamera ve mikrofon yerleştiren ekip mekana gelen müşterilerine çay olmadığında verilen tepkileri ölçmek için bir plan hazırladı. tabi Türk kahvaltısı denince akıllara ilk olarak çay geldiğinden tepkiler bir hayli ilginç oldu.

Kahvaltıda çay yerine süt, ıhlamur, kuşburnu ve gazoz gibi farklı alternatifler sunan öneren işletme çalışanları oldukça sert tepkilerle karşılaştı.

Kahvaltının tamamı geldikten sonra “Çay”, “Bir de çayımızı alalım”, “Çay alalım”, “Çay söylemiştik” gibi sözler ile çay isteyen müşteriler çay olmadığı yanıtını alınca müşterilerin bakışları da verilen tepkilerin anlaşılması için gayet açıklayıcı oldu.

Video’dan da izleyeceğiniz üzere Anadolu insanı çaysız kahvaltıya henüz hazır değil! Tabi tepkileri dindirmek için çayın gelmesi yetti 🙂

Video, haberimizin yazıldığı an itibariyle sadece Facebook’ta 9.000’in üzerinde beğeni, 26.000’in üzerinde paylaşım aldığını da belirtelim.

Görüntüleme sayısı ise 1.081.621.

 

Hızlı Ara

Hangi tür mekanlar ilginizi çekiyor? Gitmek istediğin mekanlara kısa yoldan eriş, dene ve yorumlarını yaz.